ZEBRANIE MIESIĘCZNE DIABETYKÓW

Dodane przez Tadeusz Ura, 27 kwiecień 2019

W dniu 26-04-2019 o godzinie 16.00 rozpoczęło się zebranie miesięczne diabetyków.

W którym nie uczestniczyła nasza koleżanka prezes Jadwiga Karczewska ponieważ wyjechała do: miejscowości Medugorje, która jest popularnym ośrodkiem pielgrzymkowym w Europie. 

Parafia Medugorje znajduje się w Hercegowinie, 25km na południowy-zachód od Mostaru.

Medziugorje (nazwa pochodzenia słowiańskiego oznaczająca teren pomiędzy dwoma wzgórzami), tworzy parafię rzymsko-katolicką, w której obecnie, mieszka około 4000 mieszkańców.

Troskę duszpasterską sprawują tam księża z franciszkańskiej prowincji Hercegowina pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP.

Głównym tematem dzisiejszego spotkania była prelekcja Brata Waldemara Wróblewskiego z Sanktuarium Ojca Pio z Przeprośnej Górki pod Częstochową dla wielu jest ostatnim etapem pielgrzymowania i pierwszym miejscem, z którego można dostrzec cel wędrówki – Jasną Górę. Świątynię otacza pięknie wkomponowana w krajobraz tego miejsca Droga Krzyżowa, wykonana przez artystę rzeźbiarza Szymona Wypycha.

Na zakończenie spotkania zostały rozdane bezpłatne zaproszenia ufundowane przez Buską Lokalną Grupę Działania "Słoneczny Lider", na występ zespołu Vanesa Harbek. Koncert odbędzie się 27 kwietnia 2019r. o godzinie 18.00 w Restauracji " KRÓLEWSKA" w Broninie.

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności