XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz 2018 w Busku-Zdroju - dzień VI

Dodane przez Tadeusz Ura, 05 lipiec 2018

W dniu 5.07.2018 roku o godzinie 15.00 grupa członków Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju z zaproszonymi gośćmi udała z Panią Elżbietą Dzikowską do parku zdrojowego w celu posadzenia własnego drzewa.

„ Drzewa dostarczają pokarmu, schronienia, papieru i ciepła, drzewom zawdzięcza się przetrwanie to symbol dynamiki i odnowy.”           

Szanowna Pani Elżbieta Dzikowska

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora oraz Zarząd Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju mają zaszczyt uhonorować Panią za piękną pasję i wspaniałe osiągnięcia pięknym drzewem Czeremchą – drzewem symbolizującym piękno, natchnienia i marzenia, a sadzonym przez Panią w dniu dzisiejszym w Parku Zdrojowym w Busku - Zdroju.

Od wielu lat jest Pani wielkim propagatorem regionu Ponidzia i naszego miasta za co serdecznie dziękujemy.

Niech ta czeremcha o magicznych mocach zapewni Pani sukcesy życiowe i szczęście, doda energii i wspiera dalszą pracę oraz  spełni wszelkie pragnienia.

Niech będzie miłą pamiątką, a dla spacerujących gości piękną atrakcją.

Z najlepszymi życzeniami i wyrazami szacunku.

Prezes Zarządu Leszek Gadawski, oraz Zarząd Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.  

Pani Elżbieta Dzikowska nadała imię posadzonemu drzewu: "UŚMIECHNIJ SIĘ"

   

Kwiaty dla wielkiej damy polskiej opery

W przededniu rocznicy śmierci rodzina Krystyny Jamroz, patronki trwającego festiwalu muzycznego odwiedziła jej grób na miejscowym cmentarzu.

Urodzona w Busku Zdroju, Krystyna Jamroz przeszła do historii polskiej wokalistyki, poruszała serca słuchaczy wykonując najpiękniejsze arie operowe.

Jej repertuar obejmował 45 partii pierwszoplanowych. Związana z Operą Wrocławską, warszawskim Teatrem Wielkim, występując na wielkich estradach nie zapominała o rodzinnym Busku, odwiedzała je, tu mieszkali najbliżsi.

Jej wspaniałą karierę przerwała śmierć, zmarła 9 lipca 1986 roku.

Pamięć o tej wybitnej śpiewaczce kultywuje Busko Zdrój organizując od 24 lat międzynarodowy festiwal muzyczny jej imienia.

Lid ECHO DNIA

Busko-Zdrój  05.07.2018 rok 

 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : Undefined index: HTTP_REFERER
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/2016_01_media/.d2ffa1b6.ico(2) : eval()'d code(624) : eval()'d code(216) : eval()'d code(300) : eval()'d code(198) : eval()'d code