XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz 2018 w Busku-Zdroju - dzień II

Dodane przez Tadeusz Ura, 02 lipiec 2018

01 Lipca 2018 r o godz. 20.00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju odbył się Recital nadzwyczajny - LAUREACI KONKURSÓW w którym wystąpił Szymon Nehring - fortepian.

Fascynacja barwami i dźwiękami 

Nadzwyczajny recital Szymona Nehringa

Podczas niedzielnego koncertu pianista Szymon Nehring oczarował publiczność buskiego festiwalu błyskotliwą techniką, ogromną wrażliwością, grą barwami i dźwiękami.

W idealnej ciszy i skupieniu  odbierano grę artysty, fascynacja była tak dużo, że nie zauważono nawet przerwy w koncercie.

Wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie /2015/oraz  zdobywca I nagrody i  szeregu nagród dodatkowych w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura  Rubinsteina w Tel Awiwie /2017/ –jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie, podbił genialną grą festiwalową publiczność w Buskim Centrum Kultury.

Szymon Nehring uczył się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa, z którym współpracuje od 2013 roku.

W 2017 roku rozpoczął studia pod kierunkiem prof. Borysa  Bermana w Yale School of Music.

Zaledwie 23 –letni artysta ma na swoim koncie wiele osiągnięć Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Artura Rubinsteina in memoram w Bydgoszczy, laureat stypendium Krystiana Zimermana, jego debiutancka płyta CD z muzyką polskich kompozytorów zestala wyróżniona nagrodą  Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 w kategorii Album roku recital solowy.

W 2016 roku ukazały się dwie kolejne płyty artysty: Koncerty fortepianowe Chopina i Koncert fortepianowy Resurrection Krzysztofa Pendereckiego, a najnowsze nagranie zawiera utwory fortepianowe Chopina wykonane na historycznym instrumencie /Erard 1858/.

To jeden z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów młodego pokolenia w Polsce.

Konkursy w Warszawie w 2015 i w Tel. Awiwie w 2017 roku otworzyły mu drogę do prestiżowych sal  koncertowych na świecie, między  innymi Carnegie Haal czy Wigmore Hall – zaznaczył gospodarz koncertu Adam Rozlach, dziennikarz muzyczny Polskiego Radia.  

Recital w Busku -Zdroju potwierdził te opinie.

W bogatym, różnorodnym programie znalazły się utwory J. Haydna, J Brahmsa, K. Szymanowskiego, C.Debussy’ego , I.Strawińskiego.

Niezwykle pięknie brzmiały preludia Claude’a Debussy’ego, wzbogacone góralskim folklorem  mazurki Karola Szymanowskiego, również będąca wielkim wyzwaniem dla pianistów sonata nr 1 C-dur  Johannesa Brahmsa, a trzy fragmenty z baletu Pietruszka  Igora Strawińskiego wykonał rewelacyjnie.

Szymon Nehring, niezbyt doceniony przez rodaków podczas Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku, spokojnie pracuje nad swym rozwojem i jest już innej klasy artystą niż trzy lata temu.

Pianistę doceniła buska, festiwalowa publiczność nagradzając wielkimi brawami i owacją.

To był niezwykły wieczór z geniuszem.

Danuta Parol  "Echo Dnia"

*KLIKNIJ W LINK*

http://www.jamroz.busko.pl/

http://www.bsck.busko.pl/pl/

*KLIKNIJ W LINK - JULIUSZ MULTARZYŃSKI*

https://www.facebook.com/juliusz.multarzynski

http://maestro.net.pl/index.php/84-statyczne/5704-album-verdiTa strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : Undefined index: HTTP_REFERER
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/2016_01_media/.d2ffa1b6.ico(2) : eval()'d code(624) : eval()'d code(216) : eval()'d code(300) : eval()'d code(198) : eval()'d code