XIV BAL DOBROCZYNNY w Restauracji Hotelu Bristol w Busku-Zdroju, ul. 1 Maja 1

Dodane przez Tadeusz Ura, 24 styczeń 2017

Stowarzyszenie "Razem Dzieciom" z siedzibą w Busku-Zdroju pod patronatem Starosty Buskiego dnia 25 lutego 2017 roku organizuje XIV Bal Dobroczynny, który odbędzie się w restauracji Hotelu Bristol Art&Medical SPA w Busku-Zdroju.

Tradycyjnie, w czasie trwania zabawy, zorganizujemy licytację "Darów serca", a zebrane fundusze, już po raz czternasty, przeznaczymy na zorganizowanie nieodpłatnego wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci z rodzin będących w niekomfortowej sytuacji materialnej, dla których jest to często jedyna możliwość wypoczynku i spełnienia marzeń.

Na przestrzeni trzynastu lat udało nam się zorganizować wyjazdy wakacyjne i ferie dla 946 dzieci, które latem odpoczywały nad Bałtykiem , min. we Władysławowie, Kołobrzegu, Gdyni, Pogorzelicy, Darłowie, i Wisełce, a zimą w górach, w Karpaczu, Szczawnicy i w Zakopanem.

Jako organizatorzy Balu, polecamy ludziom dobrej woli naszą inicjatywę i uprzejmie prosimy o jej wsparcie, poprzez przekazanie na naszą akcję przedmiotu, który będzie niezwykle cennym darem serca dla naszych milusińskich.

Niech słowa Świętego Jana Pawła II "Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto rozdaje, kto zdolny jest dawać" sprawią, że żadne wrażliwe serce nie odwróci się od naszej prośby.

W latach ubiegłych otrzymaliśmy wiele wspaniałych darów serca, które z pożytkiem zostały zlicytowane podczas aukcji w czasie trwania Balu, a Darczyńcami było wiele osób znanych z życia publicznego i kulturalnego naszego kraju i województwa Świętokrzyskiego.

Oczekując na życzliwość i wsparcie naszych działań, gorąco pozdrawiam i z góry dziękuję.

Przewodnicząca Stowarzyszenia "Razem Dzieciom" - Bogusława Majcherczak

Potwierdzam dotychczasowe działania i proszę o wsparcie - Starosta Buski Jerzy Kolarz

Adres na który można przesyłać przedmioty na aukcję:

Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju, Al. Mickiewicza 15, 28-100 Busko-Zdrój

z dopiskiem: Bal Dobroczynny, tel. 41-378-85-20, e-mail:

Stowarzyszenie "Razem Dzieciom", tel. +48 664-433-225

Wspomnienia z lat poprzednich:

http://bristolbusko.pl/

https://youtu.be/4Fc_zdRIb7w

https://youtu.be/pVOBU-4Dt9s

https://www.youtube.com/watch?v=4Fc_zdRIb7w

*********************************************************************************************

Już otrzymaliśmy wiele wspaniałych darów serca, które z pożytkiem zostaną zlicytowane podczas aukcji w czasie trwania Balu.

Darczyńcy to osoby znane z życia publicznego i kulturalnego naszego kraju, a także z województwa świętokrzyskiego oraz naszej Małej Ojczyzny.

Na mieszkańców Powiatu Buskiego zawsze możemy liczyć, to oni szczególnie wspierają naszą inicjatywę, nie tylko przekazując przedmiot na aukcję, ale również uczestnicząc w samym Balu.

Przypominam, że w Balu mogą wziąć udział wszyscy, bez ograniczeń, należy jedynie dokonać wpłaty w kwocie 450 zł od pary, z czego 200 zł przeznaczone zostanie na letni i zimowy wypoczynek dzieci.

Udział w balu można również potwierdzić pod nr tel. 664-433-225.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 20.02.2017 r.

Istnieje również możliwość dokonania wpłaty 200 zł, jeżeli osoba nie ma możliwości uczestniczenia w Balu.

Wpłaty proszę dokonywać na konto nr: 71-8480-0004-2001-0009-9120-0001

 Licząc na życzliwość i wsparcie naszych działań, gorąco polecam udział w Balu, pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli i z góry dziękuję.

Do zobaczenia na XIV Balu Dobroczynnym

Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia 'Razem Dzieciom' w Busku-Zdroju

Stowarzyszenie „Razem Dzieciom" w Busku - Zdroju zrealizowało w 2016 roku program zimowego i letniego wypoczynku dzieci, oraz program „Poznajmy nasz kraj – wycieczki dla najmłodszych".

Podwaliny finansowe pod letni i zimowy wypoczynek dzieci daje Bal Dobroczynny organizowany w lutym każdego roku.

Wypoczynek zimowy i letni Stowarzyszenie organizuje przy współpracy Caritas Diecezji Kieleckiej.

Od 16 do 22 stycznia 2016 roku dzieci wypoczywały w Zakopanem.

Latem natomiast od 16 lipca do 2 sierpnia 2016 r. 90-cio osobowa grupa dzieci pojechała nad polskie morze do Darłówka do Ośrodka „Urszula".

Zarówno zimowy, jak i letni wypoczynek przebiegał bez zakłóceń.

Całkowity koszt wypoczynku zimowego wyniósł w 2016 roku 21 600,00 zł.

Letni wypoczynek dzieci był dofinansowany przez Starostę Buskiego Pana Jerzego Kolarza w wysokości 4 000,00 zł, przez Burmistrza Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Pana Waldemara Sikorę w wysokości 10 000,00 zł jak również przez Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica Pana Ryszarda Zycha oraz Wójtów Gmin z terenu Powiatu Buskiego.

Całkowity koszt letniego wypoczynku to kwota 66 495,30 zł.

Ze względu na bardzo dobre przygotowanie organizacyjne, dobre warunki bytowe, dobry program wypoczynku i profesjonalną kadrę, wypoczynek cieszył się dużym zainteresowaniem i dobrą opinią dzieci i rodziców.

W 2016 roku Stowarzyszenie „Razem Dzieciom" zorganizowało również 5 wycieczek „Od Wnuka do Dziadka i od Wnuczki do Babci" w ramach programu realizowanego przy wsparciu finansowym Powiatu Buskiego „Poznajmy nasz kraj – wycieczki dla najmłodszych".

Zorganizowano wyjazdy do :

- Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza oraz rejs statkiem po Wiśle w dniu 29.05.2016 r. (51 osób koszt 2 502,88 zł);

- Chęcin, Podzamcza Chęcińskiego – na wystawę Leonarda da Vinci, wystawę Neandertalczyka – przy Jaskini Raj – w dniu 11.10.2016 r. (52 osoby koszt 1 210,32 zł);

- Kraków ZOO, Teatr Groteska, Podziemia Krakowa – w dniu 06.11.2016 r. (51 osób koszt 2 995,86 zł);

- Miechów fabryka bombek choinkowych, Racławice – w dniu 26.11.2016 r. (53 osoby koszt 1 168,55 zł);

- Tarnów Teatr im. Solskiego - przedstawienie Tomcio Paluch – w dniu 30.11.2016 r. (46 osób koszt 1 372,02 zł).

Łącznie w wycieczkach uczestniczyły 253 osoby.

Przewodnicząca Stowarzyszenia

Razem Dzieciom w Busku-Zdroju

Bogusława Majcherczak

 

*KLIKNIJ W LINK*

http://www.powiat.busko.pl/pl/aktualnoci/998-sprawozdanie-z-dziaalnoci-stowarzyszenia-qrazem-dzieciomq-w-busku-zdroju-za-2016-rok-w-zakresie-wypoczynku-turystyki-i-rekreacji.html  

http://www.powiat.busko.pl/pl/aktualnoci/1007-xiv-bal-dobroczynny-w-busku-zdroju.html 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności