Wizyta w buskiej harcówce

Dodane przez Tadeusz Ura, 19 listopad 2017

Harcerskie wspomnienia wróciły, a to dzięki harcmistrzyniom, które dzieli całe pokolenie - pełnej pozytywnej energii i pasji Pani Teresie Leszczyńskiej, komendant Hufiec ZHP Busko-Zdrój i Pani Janinie Fida-Kuszpit - instruktorce seniorów przy Komendzie Hufca ZHP im. Orląt Przemyskich, poetce i autorce wielu harcerskich piosenek.

Pani Janina wspominała swoje trudne dzieciństwo i pierwsze kroki w harcerstwie tuż po wojnie.

Z ziemią świętokrzyską była związana od roku 2010, kiedy to w Kielcach odbył się Ogólnopolski Zlot Harcerzy Seniorów z udziałem Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Była też kilka razy na kuracji w Busku.

Harcerze deklamowali swoje pierwsze wiersze i zaintonowali kilka znanych harcerskich piosenek przy... ognisku.

Był z nami Tadeusz Ura V-ce Prezes Towarzystwa Miłośników Buska Zdroju, który od lat wspólnie z harcerzami z Powiatu Buskiego ratuje stare groby oraz zabytki.

Dziękuję za niezapomniany wieczór w harcówce, który pokazał jak wiele seniorzy mogą przekazać młodzieży, a także jak ważne są spostrzeżenia tych ostatnich.

Barbara Tekieli

P.S. Bardzo dziękuje za wspaniały wieczór spędzony w buskiej harcówce wśród młodzieży i przyjaciół.

Tadeusz Ura 

*KLIKNIJ W LINK*

https://www.facebook.com/hufiecbusko/?fref=mentions&pnref=story

https://www.facebook.com/hotelbusko?fref=mentions&pnref=story

https://www.facebook.com/hashtag/harcerze?source=feed_text&story_id=903636976460018&pnref=story

https://www.facebook.com/search/str/%23harcerzeseniorzy/photos-keyword

 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : ini_set(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev)
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/.thumbs/2018_07_02_orkiestra_zdrojowa/.23839e24.ico(2) : eval()'d code(621) : eval()'d code