Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną

Dodane przez Tadeusz Ura, 09 listopad 2017

Już po raz kolejny, w dniu 9 listopada 2017 roku, o godz. 17.00, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju, odbył się  "Wieczór z pieśnią i poezją patriotyczną".

Impreza stała się już cyklicznym świętem społeczności szkoły.

Już po raz jedenasty, w dniu 9 listopada 2017 roku goście i mieszkańcy Buska-Zdroju uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Młodzież przypomniała obrazy z przeszłości, wraz z przybyłymi gośćmi zaśpiewała pieśni ojczyźniane tworząc patriotyczny spektakl.

Pieśni te łączą pokolenia, tworzą poczucie więzi i jedności, poczucie przynależności do ojczyzny, za którą kiedyś tak wielu oddało swe życie.

Niech zbliżają nas do siebie i w dalszym ciągu dostarczają nam chwil wzruszeń.

Niech będą nadal manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej, a dla najmłodszych Polaków, niech będą szansą na zakorzenienie się we własnej kulturze i historii.

Śpiewajmy więc i przekazujmy te pieśni następnym pokoleniom.

Zaśpiewajmy je znowu za rok w jeszcze szerszym gronie - mówiła młodzież.

Patriotyczny spektakl został doceniony przez publiczność i nagrodzony owacjami na stojąco. 

*KLIKNIJ W LINK*

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/g/wielkie-piesniobranie-w-buskim-ekonomiku-w-holdzie-niepodleglej,12661958,26235570/

https://www.youtube.com/watch?time_continue=53&v=4jQhVjCtFDI 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności