Święto Trzech Króli w Busku-Zdroju w roku 2018

Dodane przez Tadeusz Ura, 07 styczeń 2018

Inaczej niż w poprzednich latach - wierni maszerowali przez miasto nie z trzech, ale jednej buskiej parafii: Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W rolę Mędrców ze Wschodu wcielili się: burmistrz Waldemar Sikora, który grał króla Kacpra, buski geodeta Adam Biskup - był Melchiorem oraz wiceburmistrz Henryk Radosz - król Baltazar.

Przekazano dzieciątku Jezus dary: złoto, kadzidło i mirrę.

W konferansjera imprezy wcielił się  ksiądz Tadeusz Szlachta, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Po wręczaniu darów ruszyło kolędowanie.

W porównaniu z latami wcześniejszymi niewielka grupa mieszkańców zaśpiewała" Lulajże Jezuniu",  "Bóg się rodzi".

Ksiądz Tadeusz Szlachta odczytał treść listu - z przesłaniem od prezydenta Andrzeja Dudy.

Przed rokiem Orszak Trzech Króli przywędrował do Buska przy trzaskającym, kilkunastostopniowym mrozie natomiast w obecną sobotę było kilka kresek powyżej zera.

Kolędowanie przed Białym Domem przyciągnęło znacznie mniej osób a było to spowodowane tym, że wierni z pozostałych Parafii nie byli poinformowani o zaszłych zmianach.  

 

*KLIKNIJ W LINK DO FILMU*

https://youtu.be/WfaBYywUrOI 

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/trzej-krolowie-przed-bialym-domem-czyli-wielkie-koledowanie-w-buskuzdroju,12823758/

https://www.youtube.com/watch?v=mf8AtIAPRAo&list=PLWNq6hWFKi8qqnogNKnbb9_d9KRdFBESS&index=2    

 

Święto Trzech Króli w Busku-Zdroju w roku 2017

Święto Trzech Króli rozpoczęło się w Busku-Zdroju oddzielnie w każdej parafii mszą świętą w godzinach przedpołudniowych.

Natomiast  Orszak Trzech Króli w Busku-Zdroju został zorganizowany wspólnie przez trzy parafie.

Uroczystość rozpoczęto przed kościołami o godzinie 15.00 w trzech buskich parafiach: Świętego Brata Alberta w Kaplicy Świętej Anny w parku uzdrowiskowym, Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i Bożego Ciała.

Królewskie orszaki wyruszyły z kościołów ulicami miasta - przed siedzibę Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta i Gminy.

W orszakach wzięły udział setki ludzi.

Mieszkańcy Buska i kuracjusze, młodzież i dorośli.

W postacie Trzech Królów wcielili się: burmistrz Waldemar Sikora i wiceburmistrz Henryk Radosz, buski geodeta Adam Biskup, którzy oddali hołd Świętej Rodzinie i Dzieciątku Jezus.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonali trzej proboszczowie:

księża Marek Podyma, Tadeusz Szlachta i Marian Janik.

 

*KLIKNIJ W LINK DO FILMU*

https://youtu.be/4jYdH254mWs

https://youtu.be/KRnZAQftZMo

http://www.tmb.busko.pl/artykuly/w-betlejem-nie-bardzo-podlym-miescie

 

Święto Trzech Króli w Busku-Zdroju w roku 2016

Święto Trzech Króli w Busku-Zdroju w 2016r. rozpoczęło się oddzielnie w każdej parafii mszą świętą w godzinach przedpołudniowych.

Natomiast Orszak Trzech Króli w Busku-Zdroju został zorganizowany wspólnie przez trzy parafie.

Uroczystość zainaugurowała przed wieczorem Koronka do Miłosierdzia Bożego, w trzech buskich parafiach: Świętego Brata Alberta w Kaplicy Świętej Anny w parku uzdrowiskowym, Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, i Bożego Ciała.

Po jej zakończeniu królewskie orszaki wyruszyły z kościołów ulicami miasta - przed siedzibę Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta i Gminy.

Na schodach przed Starostwem odbyło się wielkie kolędowanie.

W orszakach wzięły udział setki ludzi.

Mieszkańcy Buska i kuracjusze, młodzież i dorośli.

W postacie Trzech Królów wcielili się buscy dygnitarze: starosta Jerzy Kolarz, burmistrz Waldemar Sikora i wiceburmistrz Henryk Radosz, którzy oddali hołd Świętej Rodzinie i Dzieciątku Jezus.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonali trzej proboszczowie: księża Tadeusz Szlachta, Marek Podyma i Marian Janik.

Wspólne śpiewanie kolęd wypadło bardzo okazale - na buskim deptaku słychać było chóralne "Bóg się rodzi", "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem". 

Atrakcją wśród publiczności były papieskie kremówki z Wadowic".  

*KLIKNIJ W LINK DO FILMU Z ROKU 2016 *

https://youtu.be/MiO_A-x86ts

https://youtu.be/ka_fDAr0Fs0

 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : ini_set(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev)
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/.thumbs/2018_07_02_orkiestra_zdrojowa/.23839e24.ico(2) : eval()'d code(621) : eval()'d code