Spotkanie wigilijne w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Busku-Zdroju

Dodane przez Tadeusz Ura, 18 grudzień 2015

Nadszedł czas świątecznych spotkań.

Dziś opłatkiem łamali się przedsiębiorcy i rzemieślnicy z Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Busku-Zdroju, składali sobie życzenia i w miłej świątecznej atmosferze, wspominali kończący się rok.

Po całym pracowitym roku 2015 przyszedł czas na refleksję i podsumowanie.

Rzemieślnicy i przedsiębiorcy zasiedli do wigilijnego stołu suto zastawionego.

Rok 2015 rzemieślnicy i przedsiębiorcy mogą uzdać za średnio udany.

Myślę, że podczas dzisiejszego podsumowania tego roku każdy jest zadowolony z tego, co zamierzał- mówił Starszy Cechu Marek Wyrozumski.

Równocześnie zauważył, że polskie realia nie dają gwarancji stabilizacji zasad działania polskim przedsiębiorcom.

Chodzi tu głównie o podatki.

- Mamy pewną obawę, bo nikt do końca nie określił, w jakiej formie będziemy opodatkowani, jakie obciążenia dodatkowe będą w latach następnych.

Chcielibyśmy, żeby ta sytuacja podatkowa była ustabilizowana, żebyśmy mogli przewidzieć, co będzie np. w roku 2017, 2018.

Niestety, nigdy nie wiemy co będzie za rok. W innych państwach wiedzą co będzie za 5 lat, a u nas jest taka huśtawka. Żaden rzemieślnik nie może zrobić wieloletnich planów, opracować strategii- mówił Tadeusz Ura.

Wielu rzemieślników chciałoby pozyskać środki unijne z „Nowej Perspektywy Finansowej 2014-2020”.

Nie będzie to jednak proste, bo zmieniły się warunki ubiegania się o nie.

Starszy Cechu Marek Wyrozumski jest jednak dobrej myśli i ma nadzieję, że osoby zrzeszone w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców będą mogły rozwijać swoje firmy i tworzyć nowe miejsca pracy właśnie dzięki tym środkom.

 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności