Spotkanie Wielkanocne w Stowarzyszeniu "Razem Dzieciom" w Busku-Zdroju w roku 2018

Dodane przez Tadeusz Ura, 28 marzec 2018

We wtorkowy wieczór 27 marca 2018 r. Zarząd Stowarzyszenia „Razem Dzieciom” w Busku-Zdroju zaprosił na spotkanie do Restauracji w Hotelu „Pod Świerkiem” swoich członków, aby przy pięknym wielkanocnym stole i pysznych potrawach złożyć życzenia Świąteczne i poinformować, że w dniu 24 marca 2018 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju odbyła się 11 uroczysta Gala z okazji przyznania tytułu "Buskowianina Roku 2017" i wręczenie statuetki "Siewcy". 

Laureata tytułu „Buskowianin Roku" wyłoniono na podstawie największej liczby oddanych głosów przez członków kapituły.

Kapituła ma prawo przyznać dodatkowo maksymalnie dwa wyróżnienia.

Tytuł „Buskowianin Roku" jest wyrazem najwyższego uznania dla osób działających na rzecz społeczności lokalnej Gminy Busko-Zdrój.

Celem nagrody jest propagowanie i nagradzanie pozytywnych postaw na rzecz społeczności gminnej.

Organizatorem plebiscytu był burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój.

W części artystycznej wystąpił koncert Magdy Navarrete "Warszawski Lutosławski". 

Potem były gratulacje i kwiaty.

Przewodnicząca Stowarzyszenia Bogusława Majcherczak została nominowana za zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących, altruistyczną postawę i bezinteresowne wsparcie oraz pracę na rzecz dobra publicznego.

Drogę zawodową p. Bogusława rozpoczęła od pracy nauczyciela w Liceum Ekonomicznym w Busku-Zdroju, została opiekunem szkolnego koła Związku Młodzieży Wiejskiej, a z czasem przewodniczącą Zarządu Miejsko - Gminnego ZMW w Busku-Zdroju, wiceprzewodniczącą Zarządu Wojewódzkiego ZMW oraz członkiem Zarządu Krajowego ZMW w Warszawie.

Była radną Rady Miasta i Gminy oraz radną i przewodniczącą Rady Powiatu w Busku-Zdroju.

W 2003 r. założyła Stowarzyszenie „Pokolenia”, które organizuje wyjazdy autokarowe dla członków koła i jego sympatyków.

W latach 2004-2010 p. Bogusława organizowała wyjazdy kobiet z powiatu buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego do Centrum Onkologii w Kielcach na badania mammograficzne, z których skorzystało ok. 5500 kobiet.

Przez blisko 2 lata przewodniczyła akcji „Mam haka na raka” propagującej ideę badań profilaktycznych.

Jest inicjatorką Buskiego Marszu Różowej Wstążeczki, który ma na celu zachęcić kobiety do badań z zakresu mammografii i cytologii.

W ubiegłorocznym VI marszu uczestniczyło ponad 200 kobiet.

Pani Bogusława przewodniczy Stowarzyszeniu „Razem Dzieciom”, którego członkowie organizują dobroczynne bale, a dochód z nich przeznaczony jest na wypoczynek letni i zimowy dla dzieci.

Do tej pory z wyjazdów skorzystało 1 076 dzieci.

Stowarzyszenie realizuje projekt „Poznaj swój kraj” w ramach którego organizuje wyjazdy pokoleniowe „od wnuczka do dziadka”.

W ubiegłym roku wzięło w nich udział 321 osób, a łącznie od 2013 r. 838 osób.

Rok 2017 był dla p. Bogusławy Majcherczak szczególnie intensywny.

Fundacja której przewodniczy uruchomiła dodatkowo program stypendialny dla dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej artystycznie i sportowo, w ramach którego przyznano 11 stypendiów.

Kandydatka do tytułu „Buskowianin Roku” organizuje również zbiórki darów, które przekazywane są na Ukrainę do parafii Przemyślany i do miasta Żółkiew, a także zbiórkę mebli i przedmiotów domowego użytku dla rodzin potrzebujących.

Wspaniałym projektem realizowanym od ubiegłego roku są również „Rowerki marzeń”.

Sfinansowano 8 rowerków trójkołowych dla niepełnosprawnych dzieci.

Najnowszym projektem Stowarzyszenia jest „Adopcja dzieci” realizowana przy współpracy z Fundacją Kasisi Szymona Hołowni.

Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” zaadoptowało trójkę dzieci z Zambii.

Pani Bogusława działa głównie na rzecz kobiet i dzieci.

Sama jest matką i babcią, stąd wie jak ważną rolę do spełnienia mają kobiety i jak wiele spoczywa na nich obowiązków i wyzwań.

Za działalność społeczną otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, odznaczenie „Za zasługi dla Kielecczyzny” oraz Stalowy Goździk przyznany za pomoc na rzecz kobiet.

Buskowianinem Roku 2017 została wybrana Bogusława Majcherczak

Były życzenia, delektowanie się białym barszczem, śledziem „pod pierzynką”, ciastem z bakaliami i wykwintnymi sałatkami.

Wieczór został poprzedzony posiedzeniem Zarządu Stowarzyszenia na którym podsumowano miniony rok, oraz przyjęto plan pracy na rok 2018.

Na wieczorze goście zostali poinformowani o nowych bardzo ambitnych przedsięwzięciach Stowarzyszenia w 2018 roku.

 „Piękny wieczór piękne plany”

Życzmy sobie w 2018 roku: zdrowia, spokoju, życzliwości bliskich i przyjaciół wokół nas.

 ed

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : ini_set(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev)
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/.thumbs/2017_02_24_diabetycy/.e86461b0.ico(2) : eval()'d code(624) : eval()'d code