SŁONECZNY EKSPRES ZAJECHAŁ DO Galerii IMOSOWA PECYNA

Dodane przez Tadeusz Ura, 11 marzec 2019

W dniu 10 marca o godzinie 14.00 zajechał słoneczny ekspres do Galerii "Imosowa Pecyna" .

Warto odwiedzić Galerię „Imosowa Pecyna" w Nowym Folwarku 71, koło Buska-Zdroju.

Mimo kapryśnej aury, jaka trwa od początku tej mijającej zimy, Galeria Imosowa Pecyna w Nowym Folwarku nie narzeka na brak zwiedzających.

Począwszy od 1 stycznia 2019 roku, to unikatowe miejsce odwiedziło bardzo wielu gości, w tym sporo turystów zza granicy.

Galeria prezentuje osobliwe dzieła, a w większości są to portrety w końskich chomątach.

Można podziwiać już blisko dwieście portretów umieszczonych w tak osobliwych i pięknie odrestaurowanych „ramach".

Mamy tu całą plejadę ludzi dobrze znanych , także z pierwszych stron gazet, ale również bardzo licznych sąsiadów Michała Imosy, który te placówkę tworzy pod ponad ćwierćwiecza.

Równie unikatowa jest galeria w tak zwanym pawilonie „B" w którym prezentowana jest wystawa autorska prac Józefa Kowalczyka , składająca się w większości z obrazów malowanych na starych portkach.

Stąd i nazwa „Akademii" która zyskuje renomę swoim unikatowym skrótem ZPOCiP, co oznacza – ( nieformalny) Związek Polskich Obraźników Chomątystów i Portkistów.

Ponadto w Galeria Imosowa Pecyna jest jedynym miejscem, w którym można zapoznać się z treścią V tomu Przygód Koziołka Matołka pod tytułem „Królewskie Ponidzie".

Autor tekstu komiksu - Michał

Imosa - w 156 zwrotkach oprowadza czytelnika po najciekawszych miejscach pięciu gmin wchodzących w skład powiatu buskiego.
Tadeusz Ura

IMOSOWA PECYNA:

https://www.facebook.com/Galeria-Imosowa-Pecyna-327588137788028/

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności