Poświęcenie organów w Kościele Św. Brata Alberta

Dodane przez Tadeusz Ura, 05 maj 2019

ZBUDŹCIE SIĘ ORGANY, INSTRUMENCIE ŚWIĘTY..”.

POŚWIĘCENIE ORGANÓW W PARAFII ŚW. BRATA ALBERTA W BUSKU-ZDROJU.

III Niedziela Wielkanocna 2019-05-05

W dzisiejszą niedzielę Nabożeństwo Majowe odbyło się o godz. 18.00.

O godz. 18.30 odbył się Recital Organowy w wykonaniu pana Mariusza Bednarza organisty Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

O godz. 19.00 ks. bp Jan Piotrowski poświecił organy w Kościele Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju i odprawił Eucharystię.

Na tej Mszy św. modlono się w intencji Druhów Strażaków z OSP Zbludowice z racji św. Floriana patrona strażaków i hutników.

Bp Jan Piotrowski Biskup Kielecki

W dniu 11 października 2014 r. Ojciec Święty Franciszek mianował Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, dotychczasowego Biskupa Pomocniczego Diecezji Tarnowskiej, nowym biskupem Diecezji Kieleckiej.

Biskup dr Jan Piotrowski, s. Jana i Natalii Giemza, urodził się 5 stycznia 1953 r. w Szczurowej, która jest jednocześnie jego parafią rodzinną.

Po ukończeniu szkoły średniej w Radłowie i złożeniu egzaminu dojrzałości wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Święcenia prezbitera przyjął w bazylice katedralnej w Tarnowie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 25 maja 1980 r.

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : Undefined index: HTTP_REFERER
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/.thumbs/2015_06_galeria/.3b817509.ico(2) : runtime-created function(4) : eval()'d code(206) : eval()'d code