Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Busku-Zdroju

Dodane przez Tadeusz Ura, 29 listopad 2019

Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą  w Busku-Zdroju odbyła się 29.11.2019 roku, rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 11.00 w Kościele p. w. Św. Brata Alberta, której przewodniczył  Ksiądz Prałat, Dziekan, Proboszcz Marek Podyma.

W czasie  Mszy Św. okazale prezentowały się Sztandary z Kielc, oraz z Buska-Zdroju.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście:

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Wojewódzkiego w Kielcach: Krystyna Staniszewska

V-ce Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Wojewódzkiego w Kielcach- Mariusz Gołdyn wraz z żoną Anną Gołdyn – Prezes PSD w Jędrzejowie.

Starosta Buski – Jerzy Kolarz

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój- Waldemar Sikora

Specjalista diabetolog-dr Justyna Bogunia.

 Po powitaniu zaproszonych gości i członków Stowarzyszenia przedstawione zostało sprawozdanie z działalności za 2019 rok przez prezes Jadwigę Karczewską.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Kolejnym punktem obchodów uroczystości było wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla osób walczących z cukrzycą oraz tych osób, które w jakikolwiek sposób wspomagają działalność Stowarzyszenia.

Przyznane zostały „Złote i Srebrne Odznaki PSD", Okolicznościowe upominki i Statuetki w podziękowaniu za społeczną pracę i zaangażowanie w działalność naszego Stowarzyszenia.

Złote Odznaki otrzymali; Andrzej Bałabański, Barbara Lis, Mieczysław Jeziorek, Tadeusz Maj i Alfred Maj

Srebrne Odznaki otrzymali Krystyna Kozieł, Maria Musiał, Gunia Elżbieta Bogumiła, Alicja Grażyna Jeziorek i Maria Pacyga

Wręczono Statuetki następującym osobą :dr Justyna Bogunia, Dorota Maliga, Grabda Cecylia, Michalska Marianna, Cieślicka Helena, Cent Ireneusz, Ura Tadeusz, Jan Bąk.

Upominki okolicznościowe w postaci bonów podarunkowych otrzymali: Fitowska Bogusława, Służalska Krystyna, Stępień Czesław i Błachut Józef.

Po odznaczeniach i wyróżnieniach wszyscy uczestnicy uroczystości skonsumowali smaczny obiad i deser.

Uwieńczeniem spotkania był Występ Zespołu wokalno - muzycznego SENIOR-AN pod kierownictwem Andrzeja Walejnisa działającego przy Klubie Seniora w Busku -Zdroju.

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : Undefined index: HTTP_REFERER
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/.thumbs/2015_06_galeria/.3b817509.ico(2) : runtime-created function(4) : eval()'d code(206) : eval()'d code