LATO Z CHOPINEM DZIEŃ SZÓSTY

Dodane przez Tadeusz Ura, 20 lipiec 2017

W dniu 19.07.2017 o godz. 19:00 w Sanatorium "MARCONI" odbyły się "Talenty Światowej Pianistyki" w których wystąpili.

 

 Niklas Kniesche, USA

Niklas Kniesche jest 15-letnim pianistą z Providence, Rhode Island, gdzie uczęszcza do Wheeler School.

Rozpoczął naukę gry na fortepianie jako student w klasie Marilyn Roth, a obecnie Jonathana Bassa w New England Conservatory Preparatory School.

Jest laureatem wielu konkursów w tym  pierwszej nagrody w International Chopin Competition in Hartford, CT, 2016, pierwszych nagród  the Steinway Society of Massachusetts competition i wielu nagród w University of Rhode Island Piano Extravaganza.

Ostatnio otrzymał pierwszą nagrodę w  NEC Prep Concerto Competition.

The 2015  otrzymał pierwszą nagrodę oraz nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Bacha w Rivera Competition.

Niklas wziął udział w wielu festiwalach w tym: 4th Rotarischer Sommerkurs 2010 w Hochschule für Musik Franz Liszt w  Weimarze, gdzie został zaproszony do występu w koncercie najlepszych uczestników.

W 2015 Niklas uczestniczył w Alberta Piano Festival w Kanadzie, gdzie został wybrany by wziąć udział w kursie mistrzowskim Jeroma  Lowenthala i  Jasona Cutmore oraz do występu w koncercie finałowym.

Niklas wziął udział w trzech projektach NEC, koncentrujących się na  Clarze and Robercie  Schumannie; Franzu Liszcie i Claudzie Debussy. 

W 2014 wystąpił w  Mozarthaus w Wiedniu  i  Béla Bartók Conservatory in Budapeszcie, gzie również wziął udział w kursie mistrzowskim prowadzonym przez  Gabóra Eckhardta.

W 2015, Niklas wziął udział w kursie mistrzowskim Yves Henry w NEC.

Niklas również od pięciu lat jest studentem kompozycji i wykonywał swoje utwory jak i utwory kompozytorów współczesnych jak: John Harbison (2015), Jefferson Friedman (2012), Michael Finissy (2011) i Sir Peter Maxwell Davis (2010).  

W jego najbliższych planach jest  udział w koncertach w Lipsku, Weimarze i Berlinie, kurs mistrzowski  z  Aquiles Delle Vigne w Centro Internationale di Studi Deradiani in Otranto, Castello Aragonese w Puglia, Włochy, jak również wzięcie udziału w Międzynarodowym Festiwalu „Lato z Chopinem,” gdzie wystąpi w serii „Talenty Światowej Pianistyki” weźmie udział w kursie mistrzowskim prowadzonym przez dr Krystian Tkaczewskiego  i Alberta  Mamrieva.

 

 Catherine Ma, Kanada

 

Catherine Ma, urodzona w 1998 roku, edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 5 lat u Mei Zhi Bi.

W tym samym roku wygrała swój pierwszy konkurs pianistyczny.

W wieku 8 lat otrzymała pierwszą nagrodę w Canadian Music Competition a w kolejnym roku została najmłodszą stypendystką Phil and Eli Taylor Performance Academy for Young Artists w  Royal Conservatory of Music u  Prof. Marietty Orlov. 

Catherine studiowała również z  James Anagnoson, Li Wang, Michael Berkovsky, . Peter Longworth.

Julian Martin oraz wzięła udział w kursach mistrzowskich takich pianistów jak:. Ronan O’Hora, Boris Zarankin, Charles Abramovic, Patricia Parr, Leslie Kinton, Nelita True, i inni.

Catherine wystąpiła w wielu koncertach jak: Interharmony International Music Festival w Arcidosso, Włochy,  Euromusic  Gala concert, Toronto Metro Convention Centre, czy  Carnegie Hall, Nowy Jork.

Otrzymała wiele nagród w konkursach pianistycznych jak: I nagroda w International American Protégé Piano Competition, II nagroda  Paderewski International Piano Competition i I nagroda w  OCO Concerto Competition. 

Carherine Ma obecnie studiuje u prof. Aleksandra Korsantii.

 

"Gwiazda Wieczoru" - Nour Ayadi, Maroko

 

Urodzona w 1999, rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat w klasie fortepianu  Nicole Salmon w Casablance.

W wieku 11 lat rozpoczęła edukację w Ecole Normale de Musique Alfred Cortot, gdzie otrzymała “Diplôme Supérieur d’Enseignemen” jednogłośną dezycją jury.

Nour obecnie studiuje w Conservatoire National de Paris u Claire Désert and Romano Pallottini.

Nour otrzymała wiele nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach.

Otrzymała 4 nagrody w  Her Royal Highness princess Lalla Meryem – gdzie przewodniczącym jury był  Dominique Merlet W  2014 roku  otrzymała  Grand Prix  w konkursie “Les Clés d’Or”. 

Otrzymała również Grand Prix w Flame Competition w Paryżu.

Ostatnio otrzymała I nagrodę w International Competition Her Princess Lalla Meryem w listopadzie 2016.

Nour występowała wielokrotnie zarówno w Maroku jak i za granicą.

Wystąpiła recitalami m.in. Instytucie Francuskim w Rabat,  Théâtre National Mohamed V oraz Ambasadzie Austrii w Maroku, w  Palazzo Tursi we Włoszech, w  Palace of Nations w Genewie,  Salle Cortot, w Paryżu,  Polsce, Hiszpanii, Portugalii i Austrii.

Wzięła udział w kursach mistrzowskich takich pianistów jak: Jacques Lagarde, Jura Margulis, Andrzej Dutkiewicz, Abdel Rahman El Bacha, Olivier Gardon, Denis Pascal i Frédéric Audibert.

 

*KLIKNIJ W LINK*

https://www.facebook.com/sagaura/

http://www.chopinfestival.pl/

http://www.tmb.busko.pl/

https://www.chopinfestival.pl/

 

 

 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności