LATO Z CHOPINEM DZIEŃ ÓSMY

Dodane przez Tadeusz Ura, 22 lipiec 2017

W dniu 21.07.2017 o godz. 19:00 odbył się Koncert Finałowy w wykonaniu: "Talenty Światowej Pianistyki"

Laetitia Hahn, Niemcy

Süd-West-Presse napisał o Laetitia Hahn: "ogniste wykonanie Liszta, doprowadziło słuchaczy do łez,wyzwalając śpiew rozmarzonej duszy."

W wieku 10 lat Laetitia zadebuitowała w koncercie z orkiestrą.

Laetitia otrzymała 18 nagród w 14 konkursach pianistycznych.

W 2012 została wybrana jako muzyczny ambasador Lang Langa i w 2014 wybrana przez „Aachner Nachrichten" jako jeden z ludzi 2014 roku.

W 2015 roku wystąpiła razem z Lang Langiem na koncercie w Chinach oraz miała swoje pierwsze tournee.

Od 2016 Laetitia Hahn jest najmłodszym studentem fortepianu w Kalaidos University w Szwajcarii.

Występowała w wielu prestiżowych salach jak: Filharmonie w Essen, Monachium, Hamburgu, Albertinum w Dreźnie, Klavier Festival Ruhr, Kötchener Bachfesttagen, Herbstlichen Musiktagen/Bad Urach i w Leipziger Gewandhaus, gdzie została uhonorowana przez ówczesnego prezydenta Niemiec międzynarodową nagrodą Mendelssohna.

Razem ze swoim młodszym bratem Philipem wystąpili w Ronald-McDonald Childrens Charity Gala w Wiedniu.

Wystąpili również razem Statemuseum Tier i w historycznej sali koronacyjnej w Aachen.

Laetitia była częstym gościem w mediach, m.in: wystąpiła trzy razy w niemieckiej telewizji w tym popularnym show „tv-total." Poza muzyką, Laetitia interesuje się pływaniem, czytaniem i jazdą na nartach.

Hibiki Katayama, Japonia

Hibiki urodziła się w 2002 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęla w wieku 3 lat. Obecnie uczy się u prof. Naomii Ishii.

Wzięła udział w kursach mistrzowskich takich pianistów jak: Prof. Krystian Tkaczewski, Prof. Stephan Moller, Prof. Gabriel Kwok , Prof. Andrzej Jasinski ,Prof. Haochen Zhang, Prof. Akiko Ebi.

Otrzymała wiele nagród w takich konkursach jak: Chopin International Piano Competition in ASIA (2011, srebrny medal), Chopin International Piano Competition in ASIA (2012, złoty medal i nagroda Towarzystwa Chopinowskiego w Warszawie), European International Piano Competition in Japan (2012, złoty medal i Grand Prix), Asian International Music Competition (2013, I nagroda), IKARUGA Music Competition (2013, I nagroda), 7th Chopin International Piano Competition Hartford, USA (2016, II nagroda), 40th PTNA Competition (2016, srebrny medal), Chopin International Piano Competition in ASIA (2017, srebrny medal).

Została zaproszona przez Aloha International Pano Festival w USA (2017).

Wystąpiła razem z orkiestrą Filharmonii Śląskiej, Vienna Philharmonic Concertmaster's i Sofia Philharmonic Orchestra.

"Gwiazda Wieczoru" - Seika Ishida, Japonia

Seika Ishida urodziła się w Yamaguchi, Japonia. Naukę gry na fortepiqnie rozpoczęla w wieku 3 lat u Yuko Yamane, Masahi Katayama i Hiroko Nakamury.

Obecnie jest studentem pierwszego roku studiów licencjackich Uniwersytetu Muczycznego i Sztuk Pięknych w Wiedniu w klasie profesora Michaela Krista.

Od czasu jej debiutu w Europie w 2007 roku, otrzymała II nagrodę w Rosario Marciano International Piano Competition w Wiedniu, gdzie otrzymała również nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Schuberta i za największy młody talent.

W 2010 roku otrzymała pierwszą nagrodę w Russian Music International Piano Competition w San Jose, CA. W roku 2011 była najmłodszą uczestniczką New Orleans International Piano Competition, gdzie otrzymała wyróżnienie.

Za to osiągnięcie otrzymała nagrodę rektora Yamaguchi University.

W 2014 otrzymała nagrodę dla najbardziej obiecującego pianisty w 18th Hamamatsu International Piano Academy Competition.

W tym samy roku została stypendystką fundacji Yamaha oraz wystąpiła w japońskim programie telewizyjnym „untitled concert".

W roku 2015, otrzymała drugą nagrodę w 19th Hamamatsu International Piano Academy Competition.

W 2016 roku na zaproszenie Dr Krystiana Tkaczewskiego wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście w Tarnowie.

*KLIKNIJ W LINK*

https://www.facebook.com/sagaura/

http://www.chopinfestival.pl/

http://www.tmb.busko.pl/

https://www.chopinfestival.pl/

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności