Lato i ta plaża

Dodane przez Tadeusz Ura, 09 sierpień 2017

W dniu 7 sierpnia 2017r. w budynku Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju, odbyła się odprawa dzieci ze Stowarzyszenia „Razem Dzieciom” jadących na letni wypoczynek.

W tym roku grupa 90 dzieci będzie odpoczywać we Władysławowie dzielnica Chłapowo, Ośrodek Wczasowo- Kolonijny „Retusz”.

W programie pobytu przewidziane są  oprócz plażowania i kąpieli w morzu, zajęcia świetlicowo-sportowe, rejs statkiem oraz wycieczki do pobliskich miejscowości.

Wypoczynki organizowane przez Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” cieszą się dużym zainteresowaniem ponieważ kładziony jest nacisk na dobre warunki pobytu, wyżywienie, profesjonalna kadrę wychowawców oraz bogaty program zajęć.

Wyjazdy dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej dofinansowywane są ze środków uzyskanych podczas Balu Dobroczynnego, organizowanego corocznie w okresie karnawału, pomocy finansowej Burmistrzów i Wójtów  Miast i Gmin oraz Starosty Buskiego Jerzego Kolarza.

Nabór dzieci na kolonie odbywa się przy współpracy z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Gdy są wolne miejsca w wyjazdach mogą również brać udział dzieci za pełna odpłatnością.

W odprawie dzieci na kolonie brali udział Starosta Buski Jerzy Kolarz, Burmistrz Waldemar Sikora ,  dr Caritas Diecezji Kieleckiej ks. Krzysztof Banasik oraz Zarząd Stowarzyszenia: Bogusława Majcherczak, Bożena Mierzwa, Teresa Jura, Edyta Wiśniewska, reportaż Tadeusz Ura.

Na drogę dzieci otrzymały paczki ze słodyczami, napoje i wodę oraz souveniry promujące Miasto i Gminę Busko-Zdrój oraz Powiat buski.

Wyjazd dzieci jest organizowany przez Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” przy współpracy z Caritas Diecezji Kieleckiej.

 

Przewodnicząca Stowarzyszenia

„Razem Dzieciom” w Busku-Zdroju

Bogusława Majcherczak

PLAŻA DZIKA PLAŻA

Dedykacja piosenki od Pani Przewodniczącej Bogusławy Majcherczak 

https://youtu.be/-r_mwG1c9BM?list=RD-r_mwG1c9BM

https://www.youtube.com/watch?v=-r_mwG1c9BM


Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności