Kwintet Jerzego Cygana w kościele św. Brata Alberta

Dodane przez Tadeusz Ura, 02 luty 2017

W czwartek 2-go lutego 2017 r o godz.16.00 w kościele św. Brata Alberta odbył się koncert Kwintetu Jerzego Cygana „od Bacha do Millera”.

W ostatniej części koncertu wysłuchaliśmy kolęd w ciekawej aranżacji.

~ed~

ZIMOWY KONCERT

W mroźne popołudnie (02.II.), w kościele św. Brata Alberta w Busku-Zdroju odbył się wspaniały koncert Kwintetu Jerzego Cygana pt.: "Od J. S. Bacha do G. Millera".

Zespół w składzie: Jerzy Cygan-klarnet, Marek Kwaśniewski-piano, Tomasz Śledź-gitara, Andrzej Nowak-gitara basowa, Mariusz Kozłowski-perkusja.

Współorganizatorem koncertu był 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny.

W programie znalazły się utwory m.in.: J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. Chopina, Joh. Brahmsa, G. Cacciniego, A. Piazzoli, H. Kuźniaka, Ch. Chaplina, A. C. Jobima i G. Millera.

Koncert znakomicie poprowadził znany buskiej publiczności mistrz słowa Antoni Wit Chamera.

Tego dnia słuchaliśmy wspaniałej muzyki, której na co dzień w takim zestawieniu i ciekawych aranżacjach nie mamy okazji usłyszeć.

Na uwagę zasługuje rewelacyjny warsztat muzyków Kwintetu, szczególnie założyciela i kierownika artystycznego zespołu - Jerzego Cygana. 

Artystów nagrodzono gromkimi brawami.

Grzegorz Kielesiński 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE
in expression :
file : /home/realadmin/ftp/tmb.busko.pl/files/2015_09_mazur/favicon_d22f41.ico(188) : eval()'d code(202) : eval()'d code(287) : eval()'d code(188) : eval()'d code