Kwesta na cmentarzu w Busku-Zdroju - dzień pierwszy

Dodane przez Tadeusz Ura, 31 październik 2017

Harcerze z Buska-Zdroju już osiemnasty raz kwestują wspólnie z Towarzystwem Miłośników Buska-Zdroju przy pomocy członków Polskiego Stowarzyszenie Diabetyków oddział Powiatowy w Busku-Zdroju, oraz członków emerytów i rencistów z Buska-Zdroju.

Zbiórka datków, która jak co roku zostanie przeznaczona na ratowanie cmentarnych zabytków odbyła się 31 października 2017 r. od godziny 10.00 do godziny 16.00 i odbędzie się 1 listopada od godzinie 9.00 do godziny 16.00 przy cmentarzu w Busku-Zdroju.

Spacerując po buskiej nekropoli nie sposób nie dostrzec porzuconych figur przedstawiających świętych czy posagów.

Jak informuje wiceprezes TMB Tadeusz Ura towarzystwo chce porzucone figury, czy też posągi odnowić i przenieść w jedno miejsce, tworząc w ten sposób coś na wzór lapidarium.

W ubiegłym roku niezawodna grupa kwestujących zebrała ponad 18 tysięcy złotych.

Każdy kto chce przyczynić się do ratowania zabytków mieszczących się na buskim cmentarzu wystarczy, że wrzuci nawet najdrobniejszy datek do specjalnie oznakowanych przez towarzystwo puszek.

W pierwszym dniu kwesty jak zwykle wzorem lat ubiegłych na dobry początek główny darczyńca przedstawiony na zdjęciach wrzucił kilka banknotów wysokiego nominału do puszek.  

Na dowód wpłaty darczyńcy otrzymują specjalne znaczki z logo TMB.

 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności