Jubileuszowy XV Bal Dobroczynny w 2018 r

Dodane przez Tadeusz Ura, 25 grudzień 2017

Stowarzyszenie "Razem Dzieciom" z siedzibą w Busku-Zdroju w nadchodzącym 2018 roku organizuje Jubileuszowy XV Bal Dobroczynny.

Podczas Balu organizowana jest licytacja "Darów serca", a zebrane fundusze przeznaczamy na zorganizowanie nieodpłatnego wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci z mniej zamożnych rodzin, fundujemy stypendia, a także organizujemy wycieczki pn. "Od Wnuka do Dziadka".

W ciągu czternastu lat zorganizowaliśmy wyjazdy wakacyjne i ferie ogółem dla 1 076 dzieci, które latem wypoczywały nad Bałtykiem, min. we Władysławowie, Kołobrzegu, Gdyni, Pogorzelicy, Darłowie i w Wisełce, a zimą w górach, w Karpaczu, Szczawnicy i w Zakopanem.

Od 2014 roku organizujemy również wycieczki dla dzieci i ich rodziców oraz dziadków pod hasłem „Od Wnuka do Dziadka” w ramach programu "Poznajmy nasz Kraj".

Do tej pory z wyjazdu skorzystało 838 dzieci i ich opiekunów, w roku bieżącym była to liczba 321 osób.

Od 2017 roku, decyzją Zarządu Stowarzyszenia "Razem Dzieciom", ustanowiono stypendia dla dzieci i młodzieży o szczególnych uzdolnieniach naukowych, artystycznych i sportowych, osiągających bardzo dobre wyniki w swoich dziedzinach oraz wykazujących się nienaganną postawą. Stypendia ufundowano 11 osobom.

Nasze działania zostały objęte honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu w Busku-Zdroju oraz Starosty Buskiego, który wspiera nasz Bal również organizacyjnie, co jest dla nas ogromnym wsparciem.

XV Bal Dobroczynny zorganizowany zostanie dnia 3 lutego 2018 roku w Restauracji "Królewska" w Broninie, gm. Busko-Zdrój.

W związku z powyższym uprzejmie prosimy o wsparcie, poprzez przekazanie na naszą aukcję przedmiotu "Daru serca", który dołączymy do licytacji i będzie on cegiełką budującą nasze fundusze na kolejny rok dobroczynności.

Dotychczas spotykaliśmy się z ogromną życzliwością naszych Darczyńców, osób znanych i podziwianych z życia publicznego i kulturalnego naszego kraju i województwa świętokrzyskie-go, a także naszej Małej Ojczyzny - Powiatu Buskiego. Mamy nadzieję, że dobroć zwycięży.

Licząc na wsparcie naszych działań, gorąco pozdrawiam i z góry dziękuję.

Przewodnicząca Stowarzyszenia „Razem Dzieciom”

Bogusława Majcherczak

Adres, na który można przesłać przedmioty na aukcję:

Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 15, 28-100 Busko-Zdrój z dopiskiem: Bal Dobroczynny,

tel. 41-378-85-20, e-mail: ,

Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” - tel. 664-433-225

ECHO DNIA WSPOMINA MINIONE BALE !!

Pierwsza Panama, potem Dwór Dziekanów, Dworek Soplicowo, Pałac Konary, Słoneczny Zdrój, Bristol - teraz czas na... królewską oprawę.

Jubileuszowy XV Bal Dobroczynny, organizowany przez buskie Stowarzyszenie „Razem Dzieciom", odbędzie się 3 lutego w Restauracji Królewska.

Zbieramy pieniądze na szczytny cel, imprezie patronuje „Echo Dnia".

Dochód z balu - jak co roku - przekazywany jest na pomoc dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.

Stowarzyszenie organizuje darmowe kolonie letnie i wyjazdy uczniów podczas ferii zimowych.

Przez ostatnie dwa lata funduje także stypendia dla uzdolnionej młodzieży. - W ciągu czternastu lat zorganizowaliśmy wyjazdy wakacyjne oraz ferie ogółem dla 1076 dzieci.

Latem wypoczywały między innymi nad Bałtykiem: we Władysławowie, Kołobrzegu, Gdyni, Pogorzelicy, Darłowie. Zimą - w Karpaczu, Zakopanem, Szczawnicy.

Od 2014 roku organizujemy wycieczki „Od Wnuka do Dziadka", dla dzieci i ich rodziców oraz dziadków - mówi przewodnicząca Stowarzyszenia „Razem Dzieciom" Bogusława Majcherczak.

Pieniądze na ten cel pochodzą w głównej mierze z imprez charytatywnych - tą sztandarową jest Bal Dobroczynny „Razem Dzieciom".

W poprzednich latach organizowany był w topowych lokalach na terenie powiatu buskiego - od Panamy, Soplicowa, Pałacu Konary po Bristol.

Areną 15. edycji będzie Restauracja Królewska w pod buskiej Broninie.

Jak co roku, zapowiada się wspaniała zabawa.

Będzie dużo dobrej muzyki, smakowite dania, występy artystyczne - z atrakcją specjalną: gwiazdą wieczoru.

I coś, co stało się znakiem firmowym buskiego balu: licytacja „Darów serca".

To już tradycja, że idą „pod młotek" przedmioty podarowane przez osobistości z pierwszych stron gazet.

Od pary prezydenckiej, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, ministrów, wojewodów - po gwiazdy sportu, estrady, kina i telewizji. Tak będzie również teraz.

Zapowiada się... bal na 102!

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : ini_set(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev)
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/.thumbs/2018_07_02_orkiestra_zdrojowa/.23839e24.ico(2) : eval()'d code(621) : eval()'d code