Jolanta, Maciej i Artur Jaroń – recital w BSCK w Busku-Zdroju

Dodane przez TMB Busko, 27 styczeń 2015

W Sali Kameralnej w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju w poniedziałek 26 stycznia 2015 r. o godzinie 16.30 odbył się wyjątkowy recital wiolinistyczny w wykonaniu Macieja Jaronia. Ten młody skrzypek to uczeń Profesora Marcina Baranowskiego.

Maciej Jaroń jest laureatem wielu konkursów w Polsce i za granicą m.in. I Nagroda na IV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle, II Nagroda na 21st Young Musician International Competition-Citta di Barletta (Włochy 2011), II Nagroda na IV European Music Competition Philadelphia (Włochy 2012). Maciej jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną, zarówno jako solista jak i kameralista. Koncertował w wielu miastach Polski i Europy. A jego muzyczne podróże koncertowe zawiodły go nawet do Chin. Artysta gra na instrumencie Wilhelm August Krause z 1867 r.

Podczas recitalu na fortepianie akompaniował ojciec Macieja - Artur Jaroń w towarzystwie Jolanty Jaroń. Artur Jaroń to znany buskiej publiczności Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz oraz Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Prowadzi bogatą działalność artystyczną. Występował z większością polskich orkiestr na czele z Sinfonia Varsowia, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, czy Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. Dokonał nagrań dla Radia Kielce i Telewizji Rosyjskiej. Ma w swym dorobku pięć płyt CD z muzyką solową i kameralną.

*KLIKNIJ W LINK DO FILMU*

http://youtu.be/nXbuumGqmUI

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : Undefined index: HTTP_REFERER
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/2016_01_media/.d2ffa1b6.ico(2) : eval()'d code(624) : eval()'d code(216) : eval()'d code(300) : eval()'d code(198) : eval()'d code