II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny imienia Krystiana Tkaczewskiego

Dodane przez Tadeusz Ura, 29 lipiec 2017

W dniach od 25 - 28  lipca 2017 r. trwał II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny imienia Krystiana Tkaczewskiego, z udziałem młodych artystów z różnych stron świata.

Krystian Tkaczewski, znakomity pianista i pedagog, pełniący funkcję dyrektora artystycznego buskiego Lata z Chopinem.

Po raz drugi zorganizował też w Busku konkurs pianistyczny, na który zaprosił utalentowanych muzyków z różnych kontynentów.

W tegorocznej edycji imprezy pianiści rywalizowali o nagrody w czterech kategoriach wiekowych: do 13 lat, do 16 lat, do 19 lat oraz w kategorii mistrzowskiej (bez ograniczeń wiekowych).

Ich prezentacje oceniał międzynarodowe jury, pod przewodnictwem Krystiana Tkaczewskiego, w skład którego weszły muzyczne autorytety: z Japonii, Litwy, Wielkiej Brytanii, Chin, Polski, Stanów Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że przed rokiem wystąpiło 27 wykonawców z 14 krajów, a główną nagrodę zdobyła Tetyana Shafran z Ukrainy.

Dobrą "rozgrzewką" przed tegorocznym konkursem było lipcowe Lato z Chopinem.

Obok uznanych sław pianistyki grali młodzi, utalentowani artyści, jak: Emanuel Roch i Leititia Hahn z Niemiec, 13-letni Roman Fediurko z Ukrainy, WeiYun Chang z Tajwanu, Yiming Dou i Zixi Chen z Chin, Kanadyjka Catherine Ma.

Najmłodszy pianista, Philip Hahn, miał zaledwie... osiem lat.

II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny imienia Krystiana Tkaczewskiego rozpoczął się od przesłuchań konkursowych które trwały od wtorku do czwartku, w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Gala laureatów i ogłoszenie wyników odbyła się 28 lipca, o godzinie 19, przy pełnej sali widowiskowej w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

 

Wykonawców oceniało Jury w składzie:

Krystian Tkaczewski, Polska - Przewodniczący Jury

Justas Dvarionas, Litwa

Naomi Ishii, Japonia

Chenxi Li, Chiny

Xuebin Lou, Chiny

Piotr Sułkowski,Polska

Tatiana Vetrinskaya, USA

Murray McLachlan, Wielka Brytania

*KLIKNIJ W LINK*

http://www.tkaczewskicompetition.com/

https://www.facebook.com/sagaura/

https://www.chopinfestival.pl/

http://www.tmb.busko.pl/

http://www.sviese.com/

 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności