EMMERICH KALMAN - KSIĘŻNICZKA CZARDASZA

Dodane przez Tadeusz Ura, 01 lipiec 2015

30 czerwca 2015r o godz. 20.00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury wystawiono operetkę  „Księżniczka Czardasza" E. Kalman w wykonaniu Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Operetka „Księżniczka czardasza” E. Kalmana należy do ulubionych dzieł tego gatunku. Od czasu skomponowania, czyli od roku 1915, zachwyca niebywałym bogactwem melodii.

Od początku do końca prawdziwa rewia przebojów!

Od kilku lat grupa solistów śląskich teatrów muzycznych (Opery Śląskiej i Gliwickiego Teatru Muzycznego) - tworzących tzw.

Śląską Operetkę Kameralną - prezentuje na scenach i estradach koncertowych skondensowaną wersję dzieła Kalmana.

Koncertowa wersja „Księżniczki czardasza”, mimo że nieco okrojona o ilość wykonawców, zawiera jednak wszystkie numery muzyczne, odbywa się w pełnej akcji scenicznej, w kostiumach, z rekwizytami.

Młody książę Edwin Lippert-Weylersheim zamierza popełnić mezalians sezonu: zakochany w pięknej szansonistce Sylvii Varescu, małżeństwo chce zawrzeć w jej macierzystym kabarecie "Orpheum"! Jednak radość stałych bywalców teatrzyku jest przedwczesna - rodzina księcia zrobi wszystko, aby nie dopuścić do skandalu.

Ognisty czardasz, najbardziej podejrzane lokale Budapesztu, przepych wiedeńskich salonów - słowem: jedna z najsłynniejszych w świecie operetek, kwintesencja najlepszych cech gatunku.

Artystki, artystki, artystki z variété...,

Tak całkiem bez dziewczątek na nic świat...,

Choć na świecie dziewcząt mnóstwo...,

Jaj, maman, życie krótkie, żal młodych lat...

- największych przebojów Księżniczki czardasza bywalcom operetki nie trzeba reklamować.

W wykonaniu solistów GTM i pod mistrzowska batutą Rubena Silvy brzmią brawurowo, tym bardziej, że Księżniczka... jest jedną z największych inscenizacji w historii gliwickiej sceny.

*KLIKNIJ W LINK*

https://www.youtube.com/watch?v=t-xGAGBI2IA

~ed~

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności