Buskie Spotkania z Folklorem

Dodane przez Tadeusz Ura, 16 maj 2015

W dniach 16 i 17 maja 2015 r. od godz. 11.00 w muszli koncertowej buskiego parku uzdrowiskowego odbywa się 39 edycja Buskich Spotkań z Folklorem.

Imprezę otworzył Burmistrz Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Waldemar Sikora w obecności starosty buskiego Jerzego Kolarza.

Przegląd kapel, śpiewaków i twórczości ludowej odbywa się każdego roku w maju w buskim parku zdrojowym .

Biorą w  nim udział kapele wyłonione w eliminacjach m.in. w Ciekotach, Jędrzejowie, Opatowie i Nowym Korczynie. 

Uczestnicy przeglądu finałowego zmagają się w następujących kategoriach: „kapele ludowe”, „soliści instrumentaliści”, „soliści śpiewacy”, „regionalne zespoły taneczne” i „zespoły śpiewacze”.

Rywalizację ocenia Rada Artystyczna w skład, której wchodzą znani etnografowie, regionaliści, choreografowie, muzycy i redaktorzy, 

Laureaci Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem  otrzymują m.in. nagrodę Grand Prix imienia Piotra Gana i nagrodę imienia Heleny Szelestowej.

Zwycięscy prezentują się w koncercie laureatów w Kielcach, w czasie którego wręczane są nagrody.

Niektórzy z nagrodzonych zostaną dodatkowo zaproszeni do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Tradycyjnymi fundatorami  głównych nagród są Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A, Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach,  Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Do tradycji imprezy, wpisały się nieformalne występy poszczególnych wykonawców na uroczych alejkach zdrojowych.

Tadeusz Ura

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : ini_set(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev)
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/.thumbs/2018_07_02_orkiestra_zdrojowa/.23839e24.ico(2) : eval()'d code(621) : eval()'d code