Buskie Dni Seniora 15-17 września 2017r

Dodane przez Tadeusz Ura, 14 wrzesień 2017

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, oraz Gminna Rada Seniorów zapraszają na Buskie Dni Seniora, które odbędą się w dniach 15-17 września 2017 roku.

Weekend z atrakcjami:

W piątek w dniu 15.09.2017r. Buscy seniorzy świętują od godziny 7:30 rozpoczynają się zawody wędkarskie dla seniorów na stawach na Łowiskach w Busku-Zdroju, a jest to miejsce, gdzie ryba zawsze bierze.

Od godziny 10 do 12:30 ruszy z „glinianek” marsz z kijkami nordic walking, dla pań i panów połączony z miejscami historycznie związanymi z miastem.

Po południu od godziny 15:00 - 17:00  na terenie skateparku odbędą się, między innymi: ćwiczenia z elementami tańca, turnieje boule, ringo.

O godzinie 17.30 odbędzie się spacer po Parku Zdrojowym  Szlakiem Fauny i Flory, z przewodnikiem wymarsz z parkingu przy B.S.C.K.

Przed wieczorem o godzinie 18:30 - odbędzie się ognisko na placu obok Domu Harcerza i pieczenie kiełbasek.

W sobotę w dniu 16.09.2017r. od godziny 10:00 odbędzie się - marsz kapeluszowy.

Zbiórka na rynku obok fontanny i przemarsz Al. Mickiewicza do Parku Zdrojowego .

Zapraszamy wszystkich chętnych, Panie i Panów do zaprezentowania wyjątkowych kapeluszy, które będą oceniane komisyjnie.

Najpiękniejsze nakrycie głowy zostanie wyróżnione a właściciel otrzyma nagrodę.

O godzinie 11, nastąpi oficjalne otwarcie Buskich Dni Seniora 2017, po czym obejrzymy spektakl „Do Buska po zdrowie” w wykonaniu grupy teatralnej Zlepce.

Po południu o godzinie 14:00 odbędzie się koncert zespołu wokalnego" Wespół", potem prezentacje artystyczne seniorów.

Od godziny 17:00 - 18:00 w klimaty muzycznej „krainy łagodności” wprowadzi nas zespół Ostatnia Paczka, natomiast od godzinie 18 do 20:30 ruszy plenerowa zabawa taneczna z kapelą Marka Mołasa.

Przez całą sobotę odbywać się będzie kiermasz kulinarny, z wypiekami i swojskim jadłem, przygotowany przez panie z kół gospodyń.

Swoje dzieła zaprezentują w parku zdrojowym artyści ludowi i rękodzielnicy, zaplanowano również konsultacje: medyczne, dietetyczne, rehabilitacyjne.

 

W niedzielę w dniu 17.09.2017 r. o godzinie 17  w trzeci dzień buskiego Święta Seniorów odbędzie się koncert zespołu wokalnego Jubilat z Kraśnika.

Wystąpi, w muszli w parku zdrojowym, prezentując program „Dawne przeboje znane i lubiane”.

Na wszystkie imprezy Buskich Dni Seniora 2017 - wstęp wolny.

 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności