Brama Miłosierdzia u Brata Alberta w Busku-Zdroju

Dodane przez Tadeusz Ura, 13 grudzień 2015

W kościołach jubileuszowych na całym świecie przez cały rok będzie możliwość uzyskania odpustu.

W niedzielę, w buskim kościele parafialnym Świętego Brata Alberta w parku zdrojowym, nastąpiło otwarcie Bramy Miłosierdzia.

Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 12 uroczystą mszą świętą.

Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. 

Przez  uroczyste otwarcie drzwi kościoła „Bramy Miłosierdzia” dokonuje  się udostępnienie wiernym Łask Miłosierdzia i odpustów, będących przywilejem Kościoła Stacyjnego, którym stała się nasza świątynia.

W związku z tym każdego dnia o godzinie 16.30 będziemy przy wystawionym Najświętszym Sakramentem modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz będziemy mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty.

Również dzisiaj na Sumie w 34 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego naszą modlitwą ogarniamy ofiary Stanu Wojennego, oraz  członków Solidarnościowego Zrywu z Uzdrowiska Busko-Solec, i wszystkich, którzy podjęli nierówną walkę z zewnętrznym i wewnętrznym wrogiem.

Msza święta została zamówiona przez pana Piotra Zabielskiego z Kanady zmuszonego wówczas do emigracji z Polski.

Ojciec Święty Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi te trudne chwile – zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia br. o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności