Boże Ciało 2018 r - procesja w Busku-Zdroju

Dodane przez Tadeusz Ura, 31 maj 2018

O godzinie 10.30 w dniu 31 maja 2018 r. w Busku-Zdroju rozpoczęła się msza święta w Kościele św. Brata Alberta po której odbyła się procesja Bożego Ciała ulicami uzdrowiska.

Jak co roku uczestniczyły w niej tłumy ludzi.

Boże Ciało to dzień w którym katolicy wspominają przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa, oraz Ostatnią Wieczerzę.

Tradycją jest również, że tego dnia wychodzi się na ulice, aby publicznie wyznać swoją wiarę.

Cztery ołtarze zostały ustawione w uzdrowisku: pierwszy przy kościele św. Brata Alberta, dwa przy ul. Ludwika Waryńskiego, natomiast ostatni czwarty ustawiono przed Sanatorium "OBLĘGOREK" skąd procesja przeszła do Kościółka św. "ANNY" gdzie odprawiona została msza po raz drugi dla wiernych którzy nie zdążyli na mszę o godzinie 10.30.

Tradycja tego święta sięga 1246 roku i wiąże się z objawieniami św. Julianny z Cornillon.

Ze świętem Bożego Ciała wiążą się tradycje ludowe branie na pamiątkę przez wiernych gałązek, którymi są przyozdobione ołtarze i zabieranie ich do domu, by chroniły przed piorunami i pożarem.

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności