30-LECIE GALERII SZTUKI ZIELONA

Dodane przez Tadeusz Ura, 10 maj 2019

Jubileuszowa wystawa w dniu 9 maja 2019 r.  rozpoczęła się o godz. 18:00.

Zaprezentowana została kolekcja prac w zakresie plastyki, malarstwa, rzeźby i fotografii najważniejszych współczesnych twórców z Ponidzia działających w kręgu BWA Kiece, Filia w Busku-Zdroju.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Wystawa potrwać będzie do 7 czerwca 2019 r.

Artyści uczestniczący w wystawie:

BEATA BOREK – malarstwo

DARIUSZ FLOREK – fotografia

MICHAŁ IMOSA – malarstwo

PIOTR KALETA – fotografia

BOGDAN WŁADYSŁAW KOWALCZYK – malarstwo

WOJCIECH KSIĄŻEK – pastel, akwarela

LESZEK KURZEJA – akwarela

TAMARA MAJ – collage

STANISŁAW PRZODO – malarstwo

BOGDAN PTAK – malarstwo

ANNA STOKSIK – MARKUSZEWSKA – rzeźba, brąz

MAREK WAWRO – malarstwo

ADAM WAWSZCZYK – fotografia

BARBARA WNUK – SPIROWSKA – malarstwo, monotypia

MARIAN ŻYWCZYK – akwarela

Galeria Sztuki Zielona powstała w 1989 roku w Busku-Zdroju jako filia BWA w Kielcach w ramach współpracy kulturalnej między miastami.

Galeria na trwale wrosła w miasto i jego panoramę ofert kulturalnych, systematycznie goszcząc nie tylko miejscowych miłośników sztuki – także licznych, międzynarodowych gości uzdrowiska i miasta Busko-Zdrój.

Ale, oprócz promowania i prezentacji dzieł sztuki współczesnej, Galeria Zielona pełni także inną, bardzo ważną rolę: scalającą ponidziańskie środowisko plastyczne i generującą inicjatywy, które stymulują jego rozwój.

Jedną z nich są cykliczne, co dwa lata organizowane pod hasłem: „Artyści Buska-Zdroju w kręgu Galerii Zielona” prezentacje prac z bieżącej twórczości lokalnych artystów: malarzy, rzeźbiarzy i fotografików” – pisze we wstępie do katalogu wystawy dyrektor BWA Stanisława Zacharko-Łagowska.

 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : Undefined index: HTTP_REFERER
in expression :
file : /usr/home/realnetpl/domains/tmb.busko.pl/public_html/files/.thumbs/2015_06_galeria/.3b817509.ico(2) : runtime-created function(4) : eval()'d code(206) : eval()'d code