11 listopada - Święto Niepodległości

Dodane przez Tadeusz Ura, 12 listopad 2017

W dniu 11 listopada 2017 roku od godziny 9,30 rozpoczęliśmy obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Buskie-Zdroju.

Po nabożeństwie uczestnicy, w asyście pocztów sztandarowych i pod przewodnictwem Orkiestry Dętej BSCK, przemaszerowali ulicami miasta gdzie na płycie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Męczeństwa, Żołnierzy Batalionów Chłopskich, następnie pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki złożono wiązanki kwiatów.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego.

Formalnie świętem państwowym ustanowione dopiero w roku 1937, od 1939 nieobchodzone i przywrócone w roku 1989 nabierając rangi najważniejszego narodowego święta.

Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

W całej Polsce rozpoczynają go msze za ojczyznę, obudowane wieloma spotkaniami tematycznymi, wieczornicami, składaniu wiązanek na grobach ofiar wojen, wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, okolicznościowymi spotkaniami, zawodami sportowymi.

*KLIKNIJ W LINK DO FILMU*

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=U_gnaj5Un-c

 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności