11 listopada 2018 - Święto Niepodległości

Dodane przez Tadeusz Ura, 11 listopad 2018

W dniu 11 listopada 2018 roku od godziny 9,30 rozpoczęliśmy obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Buskie-Zdroju.

Po nabożeństwie uczestnicy, w asyście pocztów sztandarowych i pod przewodnictwem Orkiestry Dętej BSCK, przemaszerowali ulicami miasta gdzie na płycie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Męczeństwa, Żołnierzy Batalionów Chłopskich, następnie pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki złożono wiązanki kwiatów.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego.

Formalnie świętem państwowym ustanowione dopiero w roku 1937, od 1939 nieobchodzone i przywrócone w roku 1989 nabierając rangi najważniejszego narodowego święta.

Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie.

W całej Polsce rozpoczynają go msze za ojczyznę, obudowane wieloma spotkaniami tematycznymi, wieczornicami, składaniu wiązanek na grobach ofiar wojen, wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, okolicznościowymi spotkaniami.

Wszyscy Polacy o godzinie 12.00 odśpiewali Hymn w ramach akcji "NIEPODLEGŁA DO HYMNU"

Po oficjalnych obchodach Burmistrz M i G - Waldemar Sikora częstował smacznymi czekoladowymi cukierkami, oraz rogalami. 

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności